Interesujące rozwiązania chodnikowe – tworzenie ścieżek łukowych

Nikt nie powiedział, że chodnik musi być nudny i do bólu prosty, choć w praktyce przede wszystkim taki się spotyka. Można jednak nieco unowocześnić podejście do tej kwestii i postarać się, by chodnik nabrał nieco innego charakteru.

Możemy zrobić to na odcinku naszej prywatnej posesji, zwłaszcza wówczas, gdy dysponujemy swoim ogrodem. To całkiem naturalne, że chodnik i ścieżki przez niego wytyczane są ważnym elementem ozdobnym, ale przede wszystkim musi on spełniać poprawnie swoje użytkowe funkcje.

Bardzo ładnie prezentują się ścieżki łukowe, które w ogrodzie stanowią akcent coraz bardziej pożądany. Kiedyś wykonanie ładnego łuku z pomocą kostki brukowej było znacznie utrudnione, ponieważ konieczność stanowiło żmudne przycinanie, a jego finał nie zawsze był zadowalający.

Teraz podobnych komplikacji nie ma, albowiem wytwórcy płyt chodnikowych oraz bruku mają w swoich ofertach specjalne płytki o zaokrąglonych, obłych kształtach. Łatwo dzięki nim wytyczyć łukową ścieżkę.

W dalszym ciągu możliwe jest uzyskanie łuku poprzez docinanie kostek czy płyt chodnikowych – ekipy realizujące zlecenia nawierzchniowe dysponują odpowiednim sprzętem, który na to pozwala. Można jednak nieco ułatwić sobie życie i skorzystać z płytek o odpowiednim wyprofilowaniu.

Oferowane są również krawężniki łukowe, więc jak widać rynek dostarcza nam naprawdę wiele możliwości. Łukowych ścieżek nie brakuje również w parkach czy ogrodach botanicznych, co całkiem łatwo zauważyć w praktyce.

Jeśli podobają nam się takie koncepcje, możemy zastosować je również u siebie.